MUZYKA-POEZJA-TEATR-PLASTYKA-TANIEC

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-11-23 12:51:06

Pitak
Administrator
Dołączył: 2020-05-04
Liczba postów: 193
WindowsFirefox 94.0

Władysław Andrzej Pitak - artysta, pedagog, terapeuta

.

Władysław Pitak

456f526f2e8061ce7ffe5a64635bef38_large.jpg

wykształcenie (dyplomy - certyfikaty):

   -  WDK-Wrocław. Studium dla Instr. Amat. Ruchu Art.-sekcja teatralna (absolutorium, W-w 1967)
   -  Państwowe Zaoczne Studium Oświaty i Kultury Dorosłych (dypl.wykszt.n.wyższe zawodowe, W-wa 1968)
    - Studium Teatralne III stopnia COMUK (absolutorium,instr.teatr.kat I, W-wa-1975 r.
    - Państwowy Egzamin MKiS (dyplom aktora estrady, W-wa 1979)
    -  Kwalifikacja MKiS (certyfikat aktora kat.A z uprawn. reżysera, W-wa 1979)
    - Wyższa Szkoła Pedagogiczna (dyplom z wyróżnieniem  mgra pedagogiki kultury, Słupsk-1983)
    - Studium Relaksacji i Muzykoterapii (certyfikat CIDOTAM,Bydgoszcz 1985)
    -  Podyplomowe Studium Logopedyczne UG (dypl. logopedy, Gdańsk-1987)
    - Dolnośląski Ośrodek Psychoedukacji i Terapii Niekonwencjonalnych  ECOBIOS - ZDROWE ŻYCIE,
    - Stowarzyszenie Radiestetów we Wrocławiu (certyfikat w zakresie terapii psychotronicznych i niekonwecjonalnych metod wspomagania zdrowia , m.in. joga lecznicza, taj-chi, digitopunktura i akupresura, reiki, tfh, elektropunktura, fitoterapia, radiestezja diagnostyczna i terapeutyczna, Polanica Zdrój-1991)
    -  Studium Zaburzeń Mowy i Psychoterapii (certyfikaty w zakresie psychoterapii rodzin i jąkania wczesnodziecięcego, PFZM Lublin 1992)
    -  Katolicki Instytut Zarządzania (certyfikat w zakresie zarządzania "organizacjami przyszłości", Gliwice 2002)
    -  Regionalny Ośrodek Szkoleniowy Europejskiego Funduszu Społecznego (certyfikaty w zakresie: "Zarządzania projektem - pierwsze kroki" i "Partnerstwa zamiast konkurencji", KCWIS Koszalin 2006)
    -  SEDNA- Ośrodek Edukacji Psychologicznej (certyfikat w zakresie Analizy Transakcyjnej- gier psychologicznych DDA,Warszawa 2006)
    - Akademia Sztuki.

   

Posiada wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie kształcenia zdolności twórczych i terapii nerwic, wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania. Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w różnych formach terapii i ekspresji estetycznej, był  wykładowcą i jest trenerem  w dziedzinie:

    - kultura żywego słowa i metodyka pracy kulturalno-oświatowej
    - relaksacja i animacja muzyczna
    - komunikacja interpersonalna i ekspresja dramatyczna
    - psychopatologia i psychoterapia
    - muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny
    - trening aktorski w kształceniu zdolności werbalnych i niewerbalnych

w szkołach i uczelniach:

    - Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Słupsku
    - Akademia Muzyczna w Gdańsku - filia w Koszalinie
    - Uniwersytet w Gdańsku - Podyplomowe Studium Logopedyczne
    - Policealne Studium Socjoterapii - Koszalin
    - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Podyplomowe Studia Arteterapii

Prezentował swoje dokonania na sympozjach, warsztatach i konferencjach naukowych dot. kształcenia zdolności twórczych i leczenia chorób psychosomatycznych przy pomocy muzyki i ekspresji dramatycznej.

Oto niektóre z tematów:

    - Prezentacja monodramu : JAK ZROBIĆ KARIERĘ wg Parkinsona oraz konkursy parateatralne podczas VIII Centralnego Seminarium Konsultantów Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Teatru Telewizji nt. TEATR i ŻYCIE. Organizatorzy: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Towarzystwo Kultury Teatralnej, Redakcja "Tygodnika KUlturslnego", przy współudziale Centralnego Ośrodka Metodyki Upowszechniania Kultury. Warszawa. 18-21.06.1977 r.
    - Kształcenie zdolności twórczych dzieci w wieku przedszkolnym przy pomocy zabawy dramatycznej. (referat i warsztat na II Międzynarodowym Seminarium Muzycznym "Bliżej muzyki - bliżej człowieka" Kraków 1985)
    - Techniki artystyczne i logoterapia w usuwaniu zaburzeń osobowości. (pokaz warsztatu na Międzynarodowych Warsztatach  Artystycznych - Wenecja 1986)
    - Stres i lęk w życiu dzieci i Młodzieży - zapobieganie i  zwalczanie. (referat na IV Krajowej Konferencji Muzykoterapii, Cieszyn 1987)
    - Wpływ muzykoterapii stosowanej w uzdrowisku Kołobrzeg na uzyskane efekty lecznicze. (referat na Ogólnopolskim Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym Sekcji Medycyny Psychosomatycznej - Kołobrzeg 1989)
    - Terapia logopedyczna z elementami psychoterapii poznawczo-behawioralnej.  Zastosowanie technik relaksacyjno-treningowych i ekspresji dramatycznej w czasie  turnusu rehabilitacyjnego dla grupy chłopców w wieku 14-15 lat, z zaburzoną płynnością mowy i zaburzeniami emocjonalnymi, związanymi z wiekiem dorastania. (współorganizacja PZJ- Olsztynek 2001)
    - Internet w Akcji Katolickiej - Akcja w internecie. (referat na II Katolickim Sympozjum Wirtualnym  Evangelicum: Misja Kościoła a informatyka. Legnica 2002)
    - Techniki relaksacyjne w leczeniu chorób kardiologicznych w sanatoriach i szpitalach Dolnego Śląska. ( warsztaty i szkolenia rehabilitantów - Kudowa Zdrój-Wrocław 2004)
    - Jak radzić sobie ze stresem w pracy dziennikarskiej- relaks i asertywność.  (wykład i pokaz warsztatu podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy i Wydawców Prasy Lokalnej- Niepołomice k/Krakowa - 2004)
    - Techniki relaksacyjne i autogenne w jaskiniach solno-jodowych (warsztaty i pokazy - Opole, Kudowa Zdr., Polanica Zdr., Duszniki Zdr., Lądek Zdr., Szczawno Zdr., Zielona Góra  2004-2005)
    - Trening dramatyczny w kształceniu zdolności werbalnych i niewerbalnych (warsztat w czasie II Ogólnopolskiej Konferencji "Klucz do mądrego życia". Skierniewice'2005)
    - Muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny (cykl wykładów i warsztatów na Uniwersytecie M.C.Skłodowskiej. Lublin- 2005)
    - Gry psychologiczne w małżeństwie - odpowiedzialność w komunikacji społecznej (warsztat w czasie Ogólnopolskiego Forum Odpowiedzialności. Skierniewice'2006)

    - Jak radzić sobie ze stresem.  Wykłady i warsztaty w Wyższym Seminarium Duchownym Rzymsko-Katolickim we Lwowie. 5-10.05.2011.
    - Rola rytmu muzycznego w terapii jąkania. Wykład podczas II Konferencji Logopedycznej: Muzyka w logopedii. Terapia, wspomaganie, wsparcie - trzy drogi, jeden cel.Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Pedagogicznych. 2.03.2013.
     - Muzykodrama w terapii rodzin dzieci jąkających się. Polski Związek Logopedów,  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Filologiczny, Podyplomowe Studium Logopedyczne. Wykład podczas Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej: Zmienić jakość życia - społeczne korzyści terapii jąkania. Toruń 19.10.2013.
     - Pomoc psychologiczna dla dziecka z mutyzmem wybiórczymi jego rodziny. Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Poznań (wykład i seminarium dla logopedów, psychologów i pedagogów - na zlecenie  Starostwa Powiatowego w Lęborku).31.03.2017.
     - MUZYKODRAMA  w terapii i kształceniu osób z autyzmem. Wykład w czasie Konferencji: "Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem". Lębork , 31.03.2017.



W praktyce terapeutycznej posługuje się nowoczesnymi metodami relaksacyjno-treningowymi, w oparciu o rzetelną diagnozę - w ścisłym kontakcie z lekarzami - specjalistami oraz nauczycielami i pracownikami socjalnymi.


kontakt:

logos@logos.pomorze.pl

tel. +48 94 340 60 06;
+48 600 809 254 

www.logos.pomorze.pl

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS"

.
.

GŁOS NIGDY NIE KŁAMIE

.
vox1.jpg


.

Offline

#2 2021-11-23 12:56:10

Pitak
Administrator
Dołączył: 2020-05-04
Liczba postów: 193
WindowsFirefox 94.0

Odp: Władysław Andrzej Pitak - artysta, pedagog, terapeuta

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
szachy - pssmmeffixxxa - orlik - hermeticum - mcbr